Top 5 majmuna za volanom! VIDEO

Jučer smo u sklopu liste top 5 obradili prvi dio apsolutnih tikvana za volanom koji bi se u stilu onih blesavih naljepnica na pojedinim “tuniranim” automobilima mogli opisati kroz “Powered by YouTube, kompleksi i apsolutni kretenizam”.
…a danas slijedi pet visoko-pozicioniranih majmuna i njihovih video-uradaka koji su se na ovom popularnom video-servisu našli.
Uživajte.

Ovako otprilike za volanom izgleda lice agresivnog se**nje.

Ovako otprilike za volanom izgleda lice agresivnog se**nje.

05. Moroni u Hondama S2000
Kratak opis: ovi su dečki očito predozirani s „festendfjurijus“ serijalom, jer tijekom video-uratka pokušavaju u stvarnosti ponoviti nešto što su vidjeli na filmu.
Uglavnom, ako je ovo tipični vlasnik Honde S2000 (a znam da nije, jer ih poznajem nekoliko), onda je bolje da zaboravim na postojanje ovog automobila i sjekirom mlatnem svakoga tko mi spomene da S2000 zapravo postoji.
Da je meni pet minuta vlasti: zaplijeniti Honde, ekipu prvo smjestiti u Mustang iz 1971. godine i na papučicu gasa montirati ciglu od 200 kilograma, te ih zajedno s automobilima postaviti na neku zavojitu cestu, pa tko se izvuče živ za nagradu dobiva kaznu od milijun nečega, uz obavezno oduzimanje vozačke dozvole za njih i za one koji su ih učili voziti.

https://youtu.be/CdrZVEOfmGk

04. Nabrijani frizer u Audiju TT
Kratak opis: ne znam za vas cijenjene čitatelje, no kad za volanom vidim nekoga tko s jednom rukom na „1 sat“ (govorim o poziciji ruke na volanu, a ne o trajanju takvog stupidnog načina vožnje) zavaljen u sjedalo postavljeno na 9:10 (pretpostavljam da vam je jasno kako tada stoje kazaljke na satu) vozi brzinom svjetlosti, dođe mi da eksplodiram od muke.
Ovom preplaćenom radniku u frizeraju koji je svoju ušteđevinu sp**dio na Audi TT ovakav način vožnje nimalo ne smeta. Dapače, čak mu dobro i ide s obzirom na to koliko je u općenitom smislu lako poginuti tijekom ovakvih eskapada. No to ga svejedno ne opravdava, jer ovakvom vožnjom doista uvelike ugrožava svijet oko sebe.
Da je meni pet minuta vlasti: na suvozačko sjedalo staviti neku nabildanu i ekstremno paranoičnu spodobu s niskim pragom tolerancije prema svima, koja pod hitno želi podšišavanje dlaka u području međunožja. Zatim frizerčiću dati škare u jednu ruku, a drugu mu zalijepiti za volan i fiksirati mu pedalu od gasa u pod, te ga natjerati da podšiša spomenutu nabildanu i paranoičnu osobu.
Ako preživi, ode vozačka zauvijek, a ako pak ne, nikome ništa.

https://youtu.be/eGDX5cYZaGU

03. Degenerična osoba u Nissanu 350Z
Kratak opis: Brazil je divna zemlja u kojoj se stvaraju nogometni virtuozi, najljepši karnevali i AIDS nije uopće problem dobiti ukoliko je to nekome u cilju. Tu su i Favele gdje zalutati mogu samo najpijaniji ljudi na svijetu, a onda je tu i fantastična policija kojoj nitko ne može pobjeći – osim ako pri ruci nemate nešto novaca.
Majmun za volanom ovog Nissana to izgleda jako dobro zna, jer da nije tako, ne bi mu nikada palo napamet voziti ovakvim brzinama i na ovakav način.
Ako bih eskapade ovog tikvana uspoređivao s nečim, onda bi to bili Kamikaze koji su u drugom svjetskom ratu vozili otprilike isto toliko brzo.
Razlika je jedino u tome što su Kamikaze na kraju svojih ruta časno pogibale, dok ovaj kreten na ovakav idiotski način ima još prilika ubiti nekolicinu drugih ljudi na cesti.
Da je meni pet minuta vlasti: svezati idiota u sjedalo, zaključati sva vrata i baciti ključ u kanalizaciju, te potom ukrasiti dotični Nissan 350Z sa sloganima poput „gazim djecu“, „mrzim kriminalce“, „nogomet je za pedere“ i „u Favelama žive drolje“ , te ga parkirati u jedno od tih opustošenih naselja preko noći.
Ostalo prepustimo mašti na volju…

https://youtu.be/acatwdIWar4

02. Divljak u BMW-u M5 (E34)
Kratak opis: koliko god dobar vozač bio i koliko god bio entuzijastičan prema svom automobilu, mišljenja sam da niti jedan čovjek ne bi trebao na cesti stvarati ovakve idiotarije.
Da, jasno mi je da je nekome to fora, no ovaj Gruzijac po imenu Giorgi Tevzadze nema opravdanja za ovakvu vožnju gradom, ma koliko voljeli filmove poput „Gone in Sixty Seconds“ ili neke malo „dokumentarnijeg“ tipa poput „Getaway in Stockholm“.
Ovakvog „vozača“ mogu hvaliti samo klinci koji nikada nisu sjeli za volan na kojem nije pisalo „Logitech“ ili pak olinjali egocentrici s dva razreda osnovne škole koji nikada nisu imali prijatelje. Za sve druge je Georgi sve samo ne „legenda“.
Da je meni pet minuta vlasti: hmmm…možda bih i razmišljao o tome kada bi za to bilo potrebe, jer je u međuvremenu Georgi samoinicijativno prestao voziti po ulicama Tbilisija i prešao u profesionalce, te vozi za „Team Hell“ na velikoj nagradi vječnih lovišta.

https://youtu.be/gpAzXqIcWzc

01. Apsolutni kralj kretenizma u VW Polu
Kratak opis: doći na neki „track-day“ event i smetati ekipi na stazi dovoljno je velika glupost. No upasti na stazu dok se vozi utrka u sklopu sezone službene serije natjecanja neke klase trkaćih automobila glupost je na milijuntu potenciju.
Pa kako onda opisati degenerika koji je s curom na suvozačkom sjedalu i moronom na onom stražnjem upao na stazu tijekom utrke? Postoji li uopće dovoljno precizan opis za takvog idiota? Postoji li definicija za kretena koji je curu na suvozačkom sjedalu po stazi provozao protiv svoje volje i time ugrozio njen život, zajedno s ovećim brojem drugih na stazi i oko nje?
Uostalom, pogledajte video-uradak, pa sami ponudite definiciju, jer ja doista ne znam što bih rekao.
Da je meni pet minuta vlasti: riječima jednog mog prijatelja: „tuć, ubit“. Vozačku bi mu trebalo zapaliti i natjerati ga da je u takvom stanju pojede, automobil potom staviti u prešu i od njega napraviti palačinku, a zatim ga spremiti u zatvor zbog nekolicine „prekršaja“ koji između ostalog podrazumijevaju otmicu, pokušaj ubojstva i tome slična kaznena djela.
Uglavnom, ovakvog morona treba ukloniti iz društva prije nego što on svojim poimanjem „slobode“ nekoga doista ubije.

https://youtu.be/Tnmd6-5mkGc

Eto…to bi bilo to za ovu top-listu.
Nadam se da ste pogledali barem dio video-uradaka koji su se u sklopu nje pred vama našli i da vam je jasno zašto su se dotični zajedno sa svojim autorima na njoj našli.
No još se više nadam da vam ovakve vozačke eskapade ne padaju napamet, jer u krajnjoj liniji tako na cesti možete prvenstveno sebi spasiti živote, a to je i poanta cijele priče.

Sretno.

Preuzeto sa: automobili.hr