Prototip Lamborghinija Urus uhvaćen objektivom

Testni automobil u potpunosti je prekriven maskirnom folijom, ali nema sumnje da se radi o serijskoj verziji modela Urus, koji dosta liči na istoimeni koncept iz 2012.

Podsećamo, početkom februara šef Lamborghinija, Stefano Domenikali, potvrdio je da će probna serijska proizvodnja Urusa početi u aprilu, dok je ranije najavljeno da će SUV stići u prodajne salone početkom 2018. godine.

Za sada je poznato da će automobil dobijati snagu od 4.0 bi-turbo V8 motora, pa će Urus biti jedini Lamborghini u aktuelnoj gami sa turbo punjenim agregatom. Prema nekim najavama, u planu je i verzija sa hibridnim pogonom, ali ne i dizel motor koji se koristi u srodnim SUV modelima Volkswagen grupacije.

Kao vrlo verovatan termin održavanja svetske premijere modela Urus, navodi se april i auto-salon u Šangaju.

Lambrghini Urus koncept iz 2012.
Lambrghini Urus koncept iz 2012.

.Preuzeto sa: b92.com