Porsche predstavlja svojih “pet veličanstvenih” / VIDEO

Muzej Porschea u Štutgartu nezaobilazna je destinacija za svakog pravog automobilskog zaljubljenika kojeg put nanese u ovaj nemački grad. Međutim, ni posetioci muzeja nisu u prilici da vide neke bisere iz istorije kompanije koji se čuvaju u posebnom skladištu.

Ovog puta, Porsche nam otkriva 5 raritetnih sportskih automobila koji su izrađeni u malim serijama. Od Porschea 964 Turbo S iz 1992. sa 360 ks, koji je proizveden u seriji od 86 primeraka, pa do izuzetno retkog modela 356 America Roadster iz 50-tih godina 20. veka. Ovaj automobil imao je motor od samo 70 konjskih snaga. Napravljen je isključivo za američko tržište, a izrađeno je svega 16 vozila.

Pogledajte priču o svih 5 ekskluziviteta, a u komentarima možete da izdvojite svog favorita:

Preuzeto sa: b92.com