NOVOSTI !Ako vozite auto na dizel, sipajte aditiv i neće vam smrznuti gorivo

Poznato je da minusima , preciznije na  -18  dizel tj. nafta mrzne,  kristalizuje se.

Mnogi  koji imaju auto  sa dizel motorom su se susreli sa problemom tokom ovih velikih minusa i hladnoća. Neki su krivili benzinske pumpe kako prodaju razrijđenu nafu,  dok su neki bili svijesni činjenice da na velikim minusima dolazi do smrzavanja nafte.

Vijest nam je došla iz Srbije gdje se preporučuje spitanje aditiva.

Servis - smrzavanje dizela

Sumnjali na kvalitet ili ne nafte na , nafta nije pedviđena za ove velike minuse te se stoga preporučuje aditiv , i to kvalitetan aditiv za  dizel gorivo, a nemojte nasjedati i kupovati  goriva koja su kao aditivizirana.

Glavna svrha je da ne dođe do kristalizacije što omogućava korištenje aditiva.

Sa ovim mišljenjem se slažu i mnogi auto- servisi , te stoga koristite aditiv i ne dozvolite da imate problema sa dizel motorom u hladnim danima.

Preuzeto sa: svjetauta.net