Novi Audi Q5

Prodaja druge generacije modela Audi Q5 na našem tržištu počela krajem janura 2017. po ceni od 44.571 evra.

Nakon svetske premijere koja je održana u oktobru 2016. na auto-salonu u Parizu, novi Q5 stigao je i u Srbiju.

Audi nas je već navikao da prilikom lansiranja nove generacije nekog od modela ne očekujemo velika iznenađenja na polju dizajna. Tako je i sa novim Q5, koji ima prepoznatljivu spoljašnjost, karakterističnu za automobile iz Ingolstadta. Ipak, s obzirom da je prva generacija u prodaji još od 2008, Audi je novi model stilski značajno modernizovao i vizuelno prilagodio aktuelnoj gami.

Razlike između dve generacije možda nisu toliko vidljive spolja, ali da je reč o potpuno novom automobilu svedoči podatak da je Q5 i do 90 kg lakši od prethodnika, zahvaljujući pre svega novoj mehaničkoj platformi.

Osim toga što je sada lakši, Audi Q5 je i neznatno veći od prethodne generacije. Automobil je dugačak 4,66 m, širok 1,89 m i visok 1,66 m, dok je međuosovinsko rastojanje 2,82 m. Povećan je i kapacitet prtljažnika, pa korisna zapremina iznosi 550-610 litara, u zavisnosti od položaja zadnjih sedišta, dok se obaranjem naslona dobija prtljažni prostor od 1.550 l.

Unutrašnjost je takođe tipična za Audi, ali je znatno modernizovana u odnosu na do sada aktuelnu verziju. Ekran multimedijalnog sistema izmešten je na vrh centralne konzole, pa kao i kod drugih modela najnovije generacije ovog proizvođača ima izgled manjeg tableta.

Najvažnija novina u kabini je 12,3 inčni digitalni displej koji je zamenio konvencionalnu analognu istrument tablu. Kao opcija, na raspolaganju je i head-up displej.

Motorizacija na našem tržištu obuhvata 2.0 TFSI benzinski agragat sa 252 ks (185 kW) i 2.0 litarski TDI u verziji sa 190 ks (140 kW). Od jeseni će u ponudi biti i 3.0 V6 TDI quattro Tiptronic sa 286 ks (210 kW) i 620 Nm maksimalnog obrtnog momenta.

Cena novog Audija Q5 na našem tržištu kreće se od 44.571 evra, koliko košta dizelaš sa 190 konjskih snaga i quattro pogonom. Najjeftiniji benzinac ima početnu cenu od 49.771 evro.

Preuzeto sa: b92.net

.